Blog

Pokaz Narodowy Koni Arabskich Czystej Krwi

Category: Wydarzenia

Pokaz Koni Arabskich

To wydarzenie zrzeszające najcenniejsze konie arabskie zarówno z państwowych jak i prywatnych stadnin koni w Polsce. Rywalizacja polega na zdobyciu Narodowego Championa. Tradycja sięga do 1979 roku, gdzie został zorganizowany pierwszy pokaz koni arabskich.

W pokazie uczestniczą klacze i ogiery zarówno młodsze, jak i starsze. Kwintesencją pokazu jest przegląd bieżącego stanu hodowli koni w Polsce. Pośród wszystkich koni prezentowane są najwybitniejsze okazy, które mają możliwość reprezentować Polskę na pokazach szczebla międzynarodowego. Komisja sędziowska dysponuje punktami w skali od 0 do 20 punktów, gdzie ocenia konie pod względem pozycji stojącej, jak i podczas ruchu. Punktacja dotyczy najistotniejszych kategorii. Prezentacja konia umożliwia zdobycie łącznie 100 punktów.


Po raz w pierwszy w 2018 roku Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi zostało zorganizowane na warszawskim Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.

Zainteresowani mają możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat Pokazu Narodowego Koni Arabskich Czystej Krwi na oficjalnej stronie http://narodowypokaz.pl/.

LEAVE A REPLY