Blog

Aukcja koni Pride of Poland

Category: Wydarzenia

Pride of Poland


Pride of Poland to wydarzenie organizowane nieprzerwanie od 1970 roku, gdzie po raz pierwszy odbyła się aukcja koni arabskiej w Janowie Podlaskim. Wyczekiwane przez miłośników koni arabskich wydarzenie to jedno z najbardziej prestiżowych w świecie koni arabskiej czystej krwi. Na aukcji prezentowane są konie pochodzące z polskich hodowli między innymi państwowej stadniny koni w Janowie Podlaskim, Stada Ogierów w Białce, Michałowie oraz innych polskich stadnin prywatnych. Pride of Poland odbywa się w Stadninie koni arabskich w Janowie Podlaskim.


Edycja 2019


Zeszłoroczna edycja 2019 zakończyła się niepodważalnym sukcesem. Najwyższą cenę otrzymała klacz Galerida ze stadniny koni w Michałowie. Nabywca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapłaci za nią 400 tys. euro. Łącznie wylicytowano 14 koni wartych łącznie 1,396 mln euro! Dotychczas najdroższym klaczem sprzedanym w historii organizacji aukcji Pride od Poland pozostaje klacz Pepita z Janowa Podlaskiego, która została wylicytowana w 2015 roku za kwotę 1,4 mln euro.

Najnowsze informacje związane z aukcją Pride of Poland dostępne są na oficjalnej stronie http://prideofpoland.com/. Zapraszamy również do zapoznania się z regulaminem zgłoszeniowym koni!

LEAVE A REPLY