Dodaj do Ulubionych   Dodaj Ogłoszenie   Sprzedaj Konia   Stadniny   Sklepy Jeździeckie   Bilety Lotnicze   Bilety Autokarowe    
Stadniny i Stada Koni (185)
Ośrodki Jeździeckie (624)
Kursy Jeździeckie, Nauka Jazdy (454)
Handel Końmi (133)
Hotel, Pensjonat, Boksy (1004)
Kowalstwo (Konie) (156)
Rymarstwo (24)
Weterynarze (Konie) (47)
Instruktorzy Jazdy Konnej (312)
Hipoterapia (121)
Agroturystyka Konna (305)
Wakacje w Siodle (314)
Hodowla Koni (130)
Usługi: Konie i Stadniny (256)
Sklepy Jeździeckie (142)
Noclegi i Jazda Konna (188)
Transport Koni (204)
Stanówka (Ogiery) (331)
Rajdy Konne Obozy Jeździeckie (226)
Podukty: Konie i Stadniny (93)
Organizacje i Kluby (25)
Jazda Konna w Stylu Western (31)
Schroniska dla Koni (3)
Ferie w Siodle, Zima (90)
  

  Jaką prasę branżową uważasz za najlepszą?  
Koński Targ
21%
Koń Polski
17%
Konie i Rumaki
22%
Świat Koni
29%
Hodowca i Jeździec
12%
Oddano 43620 głosów

Transport Koni
Hotel dla Konia
Ogłosznia Praca, Konie
Eurocar Warszawa
Konie.pl


Jeździectwo w Szerszym Wymiarze - Horseworks

W jaki sposób znaleźć wymarzoną ofertę na obóz jeździecki?

Do wakacji pozostało tylko 3 miesiące, więc to najwyższa pora, by je sobie dobrze zaplanować. Dla miłośników jazdy konnej, okres wakacyjny nieodłącznie wiąże się z obozem jeździeckim. Gdzie jechać, aby móc nauczyć się jak najwięcej, który z regionów Polski dostarczy najpiękniejszych widoków podczas porannych wyjazdów w teren. To tylko niektóre z pytań, jakie zdaje sobie osoba chcąca kontynuować przygodę z jeździectwem lub ta, która chce tą przygodę dopiero poznać. W poniższych punktach znajdują się wskazówki, w jaki sposób wybrać obóz jeździecki, aby spełnił nasze oczekiwania oraz był wyjazdem naszych marzeń.


Organizator

Nie tylko przy wyborze obozu jeździeckiego, ale każdego rodzaju wyjazdu wypoczynkowego, warto sprawdzić firmę, u której wykupujemy nasze wakacje. To ważne aby organizator był doświadczony w prowadzeniu tego typu imprez. Warto na własną rękę zrobić wywiad, przeszukując strony internetowe. Poczytać opinie uczestników, którzy już byli na obozie jeździeckim. Nie bójmy się też zadać pytania organizatorowi. To my jesteśmy klientami i mamy prawo znać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z naszym wypoczynkiem.


Nauka jazdy konnej i nie tylko

Ofert jest bardzo dużo, więc przed ostatecznym wyborem musimy wiedzieć, czego dokładnie oczekujemy: Czy chcemy podwyższyć swoje umiejętności jeździeckie, skupiając się na pracy nad sobą i koniem, czy po prostu chcemy spędzić czas w siodle, na łonie natury, na tzw. wczasach w siodle. Pamiętajmy jednak, że dla pełnego odczuwania przyjemności zarówno przez jeźdźca jak i konia, ważne jest przestrzeganie reguł. Reguły te obowiązują gdy siedzimy w siodle, a także przy pracy z koniem na ziemi. Ciągłe doskonalenie umiejętności jeździeckich, poznawanie natury koni pod okiem doświadczonego trenera, jest warunkiem bezpiecznego i udanego pobytu na obozie jeździeckim. Polski Związek Jeździecki wprowadził w życie z dniem 01.01.2004 system trzystopniowej Odznaki Jeździeckiej – Brązowej, Srebrnej i Złotej. Jego celem jest podniesienie, jakości szkolenia podstawowego w klubach i sekcjach jeździeckich, Poprawa bezpieczeństwa osób uczących się jeździć konno jak i już potrafiących siedzieć w siodle, a także zwrócenie uwagi całego środowiska „koniarzy” na prawidłowe, zgodne z zasadami wiedzy użytkowanie koni. Dobry obóz jeździecki to taki, na którym prowadzone są zajęcia praktyczne i teoretyczne przygotowujące do egzaminów na odznaki jeździeckie. Przed wyborem obozu, na który pojedziemy, warto więc dowiedzieć się, czy takie zajęcia się na nim odbywają. Zajęcia teoretyczne z zakresu zasad, teorii jazdy konnej, pracy z koniem na lonży, pielęgnacji i żywienia koni są doskonałym uzupełnieniem tego, co usłyszymy od instruktora prowadzącego jazdę. Nauka sztuki jeździeckiej to nie tylko jazda konna i zajęcia teoretyczne, ale także poznawanie natury konia, jego zwyczajów oraz psychiki. Radzimy wybrać obóz, na którym będziemy mogli nie tylko na koniach jeździć, ale także się nimi zajmować. Karmienie, pielęgnacja, a także obserwacja zachowań koni w różnych sytuacjach, pozwoli nam lepiej je zrozumieć i na pewno przyniesie efekty podczas jazdy.


Kadra

Kwalifikacje i uprawnienia instruktorów, u których będziemy szlifować nasze umiejętności są istotnym punktem, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją jeździectwo to minimum uprawnień jakie powinna spełniać osoba, pod której okiem będziemy się szkolić. Kolejne stopnie instruktorskie nadaje Polski Związek Jeździecki. Organizacja ta zajmuje się szkoleniem osób profesjonalnie uczących jeździć konno oraz trenujących polskich zawodników. Jeżeli w kadrze instruktorskiej obozu, na który się wybieramy, znajduje się instruktor wyszkolenia podstawowego PZJ lub instruktor sportu PZJ, to jest to niemal pewne, że osoba ta przekaże nam rzetelną wiedzę, pozwalającą nam znacznie podwyższyć umiejętności. Niestety wśród ofert obozów jeździeckich znajdują się takie, na których osoby prowadzące zajęcia, nie mają odpowiednich uprawnień. Tego typu oferty polecamy omijać szerokim łukiem. Brak odpowiednich kwalifikacji u osób, pod okiem których będziemy jeździć, to nie tylko ryzyko pogorszenia naszego stylu jazdy, ale także niebezpieczeństwo wypadku.


Miejsce

Przeglądając oferty obozów jeździeckich, warto pomyśleć, który region polski daje nam największe możliwości, a także, jakie warunki mieszkalne, pobytowe, oferują miejsca, który bierzemy pod uwagę. Ważnym elementem, o którym nie możemy zapomnieć, jest wyposażenie ośrodka w ogrodzoną ujeżdżalnie z odpowiednim podłożem, gdzie w sposób bezpieczny będziemy uczestniczyć w jazdach. Jeżeli myślimy o wyjazdach w teren, przy wyborze obozu warto zwrócić uwagę czy ośrodek, w którym jest stajnia, znajduje się w okolicy terenów leśnych. Dla amatorów wodnego szaleństwa istotną rzeczą będzie również obecność w okolicy rzeki lub jeziora. Jednym z najpiękniejszych regionów Polski jest Pojezierze Mazurskie. Rozległe tereny leśnie, poprzecinane szerokimi, piaskowymi drogami, stwarzają doskonałe warunki do wyjazdów w teren. Podczas porannej przejażdżki trudno nie spotkać rodziny saren czy, niemalże przebiegających między kopytami konia, zajęcy.


Jazda konna, co poza tym

Wiemy już, jakimi kategoriami posłużyć się, jeżeli chodzi o wybór obozu pod względem jeździeckim. Nie zapominajmy jednak, że oprócz jazdy konnej, której każdego dnia jest od 1 do 3 godzin, jakoś musimy wypełnić swój czas. Dodatkowym atutem organizatora jest na pewno bogaty program tzw. dodatkowy – np. zabawy, gry, ogniska. Jeżeli mamy możliwość spędzić czas z rówieśnikami, a organizator potrafi go ciekawie zorganizować, nasz wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem. Możemy zawiązać tam nowe przyjaźnie, na całe życie.


Pośród wielu ofert na rynku, uwagę zwraca oferta firmy HorseWorks. Spełnia ona wszystkie opisane wyżej kryteria. Na pewno warto zapoznać się ze szczegółami tej oferty. Jeżeli szukamy naprawdę porządnego obozu, na którym będziemy mieli możliwość uczenia się od profesjonalistów, podwyższania umiejętności, ale także dobrej zabawy – z pewnością nie będziemy żałowali wyboru spędzenia wakacji z HorseWorks.


 


SPRZEDAJ KONIA

Wyszukiwarka
Ogłoszeń

   Szukaj
   Ogłoszeń: 0
  

Pracę Oferuję (0)
Sprzedam Różne (0)
Kupię Różne (0)
Pracy Szukam (0)
Inne (1)
Kupię Konia (0)
Jazda za Pracę - Szukam (0)
Dzierżawa - Wezmę (0)
Zamiana (Zamienię) (0)
Szukam Różne (0)
Skradziono (Sprzęt, Konie) (0)
Dzierżawa - Oddam (0)
Oferty Wakacyjne (0)
Sylwester i Konie (0)
Oferty Zimowe, Ferie (0)
Promocje Sklepów (0)
Jazda za Pracę - Oferuję (0)
Imprezy, Hubertusy (0)
Wolne Boksy dla Konia (0)
Zawody Jeździeckie (0)
Egzaminy na Odznaki Jeździecki (0)
  

półkolonie jeździeckie w PSJK Sopot Hipodorom
kurs instruktora hipoterapii
kurs instruktorski hipoterapii poznań
Kurs instruktorski - Jazda Konna
Jazda konna Poznań
Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magister(...)
Bachmat.com.pl
Wydzierżawię konie
Obozy jeździeckie w Górach Złotych
Kosmetyki dla koni


Wypożyczalnia Samochodów
Tanie Bilety Autokarowe
Tanie Bilety Lotnicze
Wycieczki, Wyjazdy na Narty
Tanie Linie Lotnicze
Nasza Oferta Reklama Regulamin Kontakt z nami Banery